Shqipëria: Formacioni anti-Slloveni…Si ju duket? | United States Of Albania

Regjistrohu për lajmet më të fundit: Posts | Comments

share
this

Shqipëria: Formacioni anti-Slloveni…Si ju duket?

0 comments

 

Kilometrat nga Tirana në Ljubjanë janë vetëm 685, aspak të krahasueshme me linjën ajrore që lidh Shqipërinë me Brazilin, por jetike për të prerë biletën drejt vendit të sambas. Shqipëria sonte do të ndeshet me Slloveninë, e cila do të heqë shumë pikëpyetje rreth ankthit dhe ëndrrës që mundon një popull, kualifikimin në Botërorin 2014.

 

Tifozat Kuq e Zi nisen nga Tirana për në Lubjanë


Kuqezinjtë janë të karikuar, por ndoshta kjo nuk mjafton, pasi në këtë lojë magjike duhet të kesh edhe pak fat. Objektivi minimal është të mos humbësh, por futbolli nuk është shkencë ekzakte dhe këtë e dinë të gjithë aktorët kuqezinj.

Si do të zbresë në fushë skuadra shqiptare sot? Berisha mbetet në avantazh të dukshëm ndaj Ujkanit në portë, ndërsa Admir Teli duket se e ka fituar balotazhin me Tefik Osmanin për të zëvendësuar Mërgim Mavraj. Andi Lila dhe Ansi Agolli mbeten dy mbrojtësit e krahut më në formë për momentin, kjo edhe në mungesë të Armend Dallkut, që mungon për arsye kartonësh.

Ndërsa Migjen Basha dhe Ervin Bulku mbeten preferencat kryesore në qendër të mesfushës. Dy “pistonat” e mesfushës në krahë do të jenë Valdet Rama dhe Odise Roshi. Aplikimi i skemës me një qendërsulmues, si Edgar Çani, përjashton Hamdi Salihin, por fut në lojë talentin e Paok-ut Ergys Kaçe.

Gjithçka duket gati, Shqipëria kërkon ëndrrën, Sllovenia synon të na e prishë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Michael Kors Outlet
Michael Kors Handbags Outlet
www.apartmentsarenadorada.com
Christian Louboutin Outlet
Replica Christian Louboutin
Christian Louboutin Replica
www.afalapalma.org
Red Bottom Shoes
Cheap Red Bottom Shoes
Red Bottoms
christian louboutin replica
replica christian louboutin
christian louboutin outlet
red bottom shoes
christian louboutin outlet
wholesale jerseys
cheap jerseys
fake oakleys
oakleys outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
michael kors handbags
Christian Louboutin replica
Christian Louboutin shoes
Christian Louboutin shoes
Fake oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
Fake oakleys
cheap oakleys
red bottom shoes christian louboutin outlet michael kors wholesale nfl jerseys wholesale jerseys cheap jerseys fake oakleys oakleys outlet cheap oakley sunglasses michael kors outlet Christian Louboutin replica Christian Louboutin shoes http://www.exographica.com/
Michael Kors Outlet
Michael Kors Factory Outlet
Michael Kors Outlet Online
Michael Kors Outlet Store
http://www.renegaderollergirlssocal.com/
Red Bottom Shoes
Christian Louboutin Outlet
http://www.gaywomyn.org/
Michael Kors Outlet
Michael Kors Factory Outlet
Michael Kors Outlet Online
Michael Kors Outlet Store
http://www.naturalhideawaymedispa.com/
Michael Kors Outlet
Michael Kors Handbags Outlet
Michael Kors Purses
Michael Kors Purses Outlet
http://www.socialidarityjobs.com/
Michael Kors Wallet
Michael Kors Outlet
Michael Kors Wallet Outlet
Cheap Michael Kors Wallet
http://www.wildflushkennel.com/
Red Bottom Shoes
Red Bottom Heels
Red Bottom High Heels
Red Bottoms
http://www.dallasmagpies.com/
Christian Louboutin Outlet
Louboutin Outlet
Replica Louboutin
Louboutin Replica
Christian Louboutin Replica
Replica Christian Louboutin