Fshati i Babagjyshit të Vitit të Ri !!! | United States Of Albania

Regjistrohu për lajmet më të fundit: Posts | Comments

share
this

Fshati i Babagjyshit të Vitit të Ri !!!

0 comments

 

Zakonisht në Krishtlindje, përdorim si alibi fëmijët tanë, që të jetojmë ne të rriturit ëndrrat eKkrishtlindjeve dhe të Babagjyshit të Vitit të Ri që nuk mundëm kurrë ti realizojmë…

 

Kështu, një alibi e këndshme është dhe udhëtimi në Finlandën e largët, ku sipas legjendës që tashmë është kthyer në një traditë të fortë, është vendi i Babagjyshit të Vitit të Ri, vendi i njohur pra, Rovaniemi…

Në realitet, vendi i Babagjyshit të Vitit të Ri, e ngrira por shumë magjepse Lapland, as shumë larg ndodhet dhe as e pa “prekur” është, pasi Albania Observer i ofron mundësin të gjithëve, të mëdhenj e të vegjël që të ndjekin përditë pamje live nga fshati i Babagjyshit të Vitit të Ri.

Zbukurimet e fshatit janë të mrekullueshme dhe bazohen në ndriçimin e gjithçkaje, edhe pse luksi aty nuk mungon.
Duhet theksuar fakti se aty dita zgjat vetëm… 2:00 minuta, ndërsa pjesa tjetër e “ditës” është natë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Michael Kors Outlet
Michael Kors Handbags Outlet
www.apartmentsarenadorada.com
Christian Louboutin Outlet
Replica Christian Louboutin
Christian Louboutin Replica
www.afalapalma.org
Red Bottom Shoes
Cheap Red Bottom Shoes
Red Bottoms
christian louboutin replica
replica christian louboutin
christian louboutin outlet
red bottom shoes
christian louboutin outlet
wholesale jerseys
cheap jerseys
fake oakleys
oakleys outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
michael kors handbags
Christian Louboutin replica
Christian Louboutin shoes
Christian Louboutin shoes
Fake oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
Fake oakleys
cheap oakleys
red bottom shoes christian louboutin outlet michael kors wholesale nfl jerseys wholesale jerseys cheap jerseys fake oakleys oakleys outlet cheap oakley sunglasses michael kors outlet Christian Louboutin replica Christian Louboutin shoes http://www.exographica.com/
Michael Kors Outlet
Michael Kors Factory Outlet
Michael Kors Outlet Online
Michael Kors Outlet Store
http://www.renegaderollergirlssocal.com/
Red Bottom Shoes
Christian Louboutin Outlet
http://www.gaywomyn.org/
Michael Kors Outlet
Michael Kors Factory Outlet
Michael Kors Outlet Online
Michael Kors Outlet Store
http://www.naturalhideawaymedispa.com/
Michael Kors Outlet
Michael Kors Handbags Outlet
Michael Kors Purses
Michael Kors Purses Outlet
http://www.socialidarityjobs.com/
Michael Kors Wallet
Michael Kors Outlet
Michael Kors Wallet Outlet
Cheap Michael Kors Wallet
http://www.wildflushkennel.com/
Red Bottom Shoes
Red Bottom Heels
Red Bottom High Heels
Red Bottoms
http://www.dallasmagpies.com/
Christian Louboutin Outlet
Louboutin Outlet
Replica Louboutin
Louboutin Replica
Christian Louboutin Replica
Replica Christian Louboutin